Aktuality
 

V pondělí 15. 4. 2019 jste zváni na cestovatelskou besedu manželů Lenky a Václava Špillarových. Tentokrát společně s nimi zavítáme ve volném pokračování do exotické Etiopie.

Příjemný podvečer v kreativním duchu jsme strávili v knihovně 11. března při prvním jarním tvoření. Pomocí metody drátkování jsme si měli možnost vyrobit zápich do květináče v podobě vajíčka, slepičky, ovečky nebo tulipánu.

Ve čtvrtek 7. března navštívily knihovnu děti z mateřské školy. Nejprve jsme přivítali nejstarší předškoláky, kteří se setkali s autorem knížky "Pohádky z tátovy kapsy" panem Stanislavem Chromčákem, který poutavě přiblížil dětem vznik knihy od nápadu až po vydání. Potom přišli na řadu nejmladší školkáčci, kteří pozorně naslouchali předčítání o...

Ve středu 20. 2. do knihovny zavítali žáci z páté třídy. Po ukázkách z knižních novinek v našem katalogu přišly na řadu jejich oblíbené knížky, které si přinesli z domu. V závěru přišla na řadu hra " Přines si svou knihu", která nás všechny pobavila.

Knihovna Jablůnka ve spolupráci s Royal Rangers Jablůnka Vás zve na dvě akce , které se uskuteční v týdnu jarních prázdnin. Tou první je beseda s názvem "Život v závislosti" s bývalým narkomanem, který přednáší ve školách po celé republice a pomáhá druhým nalézt smysl života. Tato beseda se uskuteční dne 26. 2. 2019 v 17 hodin.

Tradiční akce, která probíhá v knihovnách a školách po celé zemi se i letos uskuteční v pátek 29. března 2019 v prostorách jablůnecké knihovny. Přihlásit se mohou děti od 1. do 5. třídy. Přihlášky si můžete vyzvednout v knihovně. Moc se těšíme!!

V pondělí 18. února v 17 hodin přivítáme v knihovně známou valašskomeziříčskou spisovatelku paní Alenu Mornštajnovou. Kromě autorského čtení z jejího bestselleru "Hana" proběhne i beseda o vzniku této velmi úspěšné knihy. V rámci programu bude možnost zakoupení titulů "Hana, "Slepé mapy" a " Hotýlek" za zvýhodněnou cenu s možností podpisu autorky....

Dne 12.2. v 18 hodin jste zváni do knihovny na cestovatelskou přednášku pana Martina Ondráška po jihozápadě USA. Během své cesty navštívil 10 národních parků, Hollywood, San Francisko a mnoho dalších zajímavých míst, které nám během svého vyprávění s promítáním přiblíží.

"Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř...

V pátek 11. 1. 2019 v 16 hodin zveme všechny děti i rodiče k prvnímu společnému čtení v tomto roce. Předčítat bude pan Stanislav Chromčák a můžeme se těšit na zbrusu nový díl Deníku malého poseroutky - "Radosti zimy".

TOPlist