Aktuality
 

"Zatímco západ Turecka v čele s Istanbulem praská ve švech, východ země navštíví jen hrstka těch, co mají dobrodružnější povahu. Přesto a možná právě proto je pro mne oblast Tureckého Kurdistánu nefalšovaným klenotem. Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř...

V pátek 11. 1. 2019 v 16 hodin zveme všechny děti i rodiče k prvnímu společnému čtení v tomto roce. Předčítat bude pan Stanislav Chromčák a můžeme se těšit na zbrusu nový díl Deníku malého poseroutky - "Radosti zimy".

Milí čtenáři přejeme Vám krásné a spokojené Vánoce a v nadcházejícím roce hodně zdraví a štěstí. Budeme se těšit na další společná setkání v příštím roce s našimi knihami, ale i při kulturních a dalších společenských akcích. Sledujte prosím otevírací dobu knihovny o svátcích.

Srdečně Vás zveme na přednášku s Davidem Hainallem " Za krajany do rumunského Banátu", která se bude konat 4.12. v 18:00 hodin v naší knihovně. Vydáme se na putování malebnou krajinou, podíváme se do míst, kde se téměř zastavil čas a dozvíme se spoustu dalších zajímavostí z této cesty.

Prostřednictvím naší knihovny si i vy můžete zakoupit vánoční hvězdu v rámci 21. ročníku charitativní akce, kterou organizuje sdružení ŠANCE Olomouc na pomoc onkologicky nemocným dětem. Objednávky přijímáme přímo v knihovně do 27. 11. 2018, na tel. 571 452 658 nebo na knihovnajablunka@seznam.cz. Vánoční hvězdy budou k vyzvednutí od 4. 12. 2018.

Dnešní dopoledne v knihovně patřilo dětem z první třídy jablůnecké školy s p. učitelkou Zálešákovou. Proběhlo seznámení s knihovnou, představili jsme si knížky vhodné pro začínající čtenáře s krásnými ilustracemi a poslechli pohádku o "Čertech v knihovně".

Upozorňujeme návštěvníky knihovny , že v pátek 9. 11. 2018 bude odpolední otevírací doba od 12 hodin do 16 hodin. Děkujeme za pochopení.

V příjemném podzimním duchu se nesly v knihovně první Muzihrátky s Denisou a Terezou. Děti si za doprovodu hudebních nástrojů, pohybu a zpěvu užili společně s rodiči velmi vydařené zábavné odpoledne.

V úterý 6. listopadu k nám opět po roce zavítá oblíbený ilustrátor pan Adolf Dudek, tentokrát s programem zaměřeným na cestování. Zveme všechny děti a rodiče na jeho vystoupení u nás v knihovně.

TOPlist