Aktuality
 

Srdečně Vás zveme na přednášku s Davidem Hainallem " Za krajany do rumunského Banátu", která se bude konat 4.12. v 18:00 hodin v naší knihovně. Vydáme se na putování malebnou krajinou, podíváme se do míst, kde se téměř zastavil čas a dozvíme se spoustu dalších zajímavostí z této cesty.

Prostřednictvím naší knihovny si i vy můžete zakoupit vánoční hvězdu v rámci 21. ročníku charitativní akce, kterou organizuje sdružení ŠANCE Olomouc na pomoc onkologicky nemocným dětem. Objednávky přijímáme přímo v knihovně do 27. 11. 2018, na tel. 571 452 658 nebo na knihovnajablunka@seznam.cz. Vánoční hvězdy budou k vyzvednutí od 4. 12. 2018.

Dnešní dopoledne v knihovně patřilo dětem z první třídy jablůnecké školy s p. učitelkou Zálešákovou. Proběhlo seznámení s knihovnou, představili jsme si knížky vhodné pro začínající čtenáře s krásnými ilustracemi a poslechli pohádku o "Čertech v knihovně".

Upozorňujeme návštěvníky knihovny , že v pátek 9. 11. 2018 bude odpolední otevírací doba od 12 hodin do 16 hodin. Děkujeme za pochopení.

V příjemném podzimním duchu se nesly v knihovně první Muzihrátky s Denisou a Terezou. Děti si za doprovodu hudebních nástrojů, pohybu a zpěvu užili společně s rodiči velmi vydařené zábavné odpoledne.

V úterý 6. listopadu k nám opět po roce zavítá oblíbený ilustrátor pan Adolf Dudek, tentokrát s programem zaměřeným na cestování. Zveme všechny děti a rodiče na jeho vystoupení u nás v knihovně.

Ve středu 17. 10. k nám do knihovny zavítali třeťáci ze základní školy na besedu o spisovateli Františku Nepilovi. Prožili jsme spolu zajímavé dopoledne a seznámili se i s prostředím a nabídkou knihovny.

Tak jako každoročně, i letošní podzim se uskuteční oblíbený zájezd do Národní divadla Moravskoslezského v Ostravě. Tentokrát navštívíme představení "Fantom muzikálu" Michaela Prostějovského se slavnými muzikálovými melodiemi. Vstupenky k zakoupení jsou k dispozici v knihovně.

V úterý 24. 10. 2018 od 16 hodin zveme rodiče s dětmi do knihovny na zábavně-výchovný program "Muzihrátky". Děti si zahrají na hudební nástroje, zatančí a určitě se i s rodiči společně pobaví.

Zveme Vás do naší knihovny na bazárek dětských knih, který probíhá až do konce října. Cena je symbolická 5,- Kč/ ks a utržená částka půjde na nové knihy a hry do naší knihovny. Tak neváhejte a udělejte si radost levnou knížkou!!

TOPlist